Přístrojová lymfodrenáž
Přístrojová lymfodrenáž zformuje tělo a detoxikuje organismus bez bolesti a námahy.
V našem salonu disponujeme dvěma celotělovými lymfo-drenážními přístroji.
Co je lymfa?
Lymfa je čirá tekutina obsahující odpadní látky z buněčného metabolismu, mrtvé buňky, viry, bakterie, ale i živiny a enzymy, jako jsou vitamíny, tuky, sacharidy, bílkoviny, dále obsahuje železo, měď, vápník ..., a hlavně lymfocyty, což je druh bílých krvinek, díky nimž se lymfa podílí na imunitě organismu.
Co je přístrojová lymfodrenáž?
Přístrojová lymfodrenáž využívá ke zmírnění otoků kompresivní návleky (kalhoty, rukávy, vesta apod.). Uvnitř těchto návleků se nacházejí komory, které se nafukují podle předem nastaveného programu.
Náš salon disponuje dvěma lymfodrenážními přístroji:
• Kalhoty + pas: 12 vzduchových komor
• Kalhoty + pas + paže: 16 vzduchových komor
Jak lymfodrenáž probíhá?
V den lymfodrenáže pijte od rána zelený nebo lymfatický čaj. Lymfodrenáž se provádí pohodlně vleže, alespoň hodinu po jídle a neměla by být přerušována. Po drenáži se ledvinami vyloučí větší objem tekutin a moč může mít neobvyklý pach a barvu. To je způsobeno vyplavenými škodlivými látkami. Je tedy vhodné před procedurou a po ní hodně pít. Výsledek po lymfodrenáži je okamžitý! Již po první proceduře v délce 50 minut je dosahováno měřitelných výsledků. V nohou nastupuje pocit lehkosti, zmenšuje se objem stehen, boků i pasu.
K ošetření celulitidy je optimálních alespoň 10 aplikací, ideálně 2x týdně. Břišní manžeta přispívá ke snížení objemu pasu i u tzv. pivního břicha. Masáž břicha také podporuje zažívání a pohyblivost střev. Přirozeným způsobem se tak aktivuje trávení a odchod stolice - v tomto ohledu se výsledek dostavuje již po první aplikaci. Stejně jako masáž ostatních částí těla je pociťována jako příjemná a uvolňující.
Otevření spádových uzlin
Před každou přístrojovou i manuální lymfodrenáží by měl lymfoterapeut provést klientovi otevření spádových uzlin. Pokud se toto otevření neprovede, může dojít k samovolnému otevření spojek v oblasti hrudníku a třísel a lymfa proudící těmito spojkami může způsobit otok kombinovaný s pocitem tlaku až bolesti genitálií, stehen a spodní části břicha, případně podpaží, ramen a paží, bolest hlavy, otok obličeje a krku s pocitem nesnadného dýchání a polykání.
Před každou terapií je vhodné, aby klient vypil alespoň 0,5 l vody (při terapii často vzniká pocit žízně). Po terapii by měl klient vypít minimálně 0,5 až 1 litr vody.
Projevy, které můžete po správně provedené terapii cítit a pozorovat:
- odlehčený pocit dolních či horních končetin (podle absolvované drenáže)
- zmírnění otoku a vyšší hybnost v postižené oblasti
- po prvních lymfodrenážích lze pozorovat při močení tmavší moč s odlišným zápachem (důvodem je odvod katabolitů ze tkání)
- po dlouhodobé terapii viditelné zmenšení obvodu pasu, boků či horních končetin a hrudníku (dle aplikace)
Účinky lymfodrenáže
- Potlačení a odstranění celulitidy
- Detoxikace organismu
- Zlepšení funkce lymfatického systému
- Zlepšení krevního oběhu
- Redukce objemu těla
- Velmi účinná při boji s otoky
- Prevence křečových žil
- Zlepšení elasticity a vzhledu pokožky
Co se děje v těle při lymfodrenáži?
Vaše míza se rozproudí závratnou rychlostí, pročistí se Vám tělo, zlepší funkce orgánů a zbavíte se případných otoků. Přístroj je určen pro tlakovou kompresi, vyhlazení celulitidy, odvodnění těla, zlepšení vzhledu, odstranění pocitu těžkých nohou u osob, které trpí velkým zatížením dolních končetin. Dochází k úpravě hmotnosti a zpevnění problematických partií a detoxikaci Vašeho organismu.
Jak často a kdy poprvé na lymfodrenáž docházet / jít?
Při akutních po úrazových stavech, po onkologických onemocněních, po operacích a podobně, doporučujeme terapii lymfedému 2x - 3x v týdnu. U klientů po operacích doporučujeme zahájit lymfodrenáže přibližně po 7 -10 dnech, tedy v době, kdy je rána zhojena a stehy jsou relativně čerstvě vyndány. U takto časně zahájené terapie dochází k mnohem rychlejšímu hojení jizev, a dokonce i prorůstání lymfatických cest skrz jizvu. Pokud lymfodrenáž není zahájena takto časně, lymfatické cévy jizvu obrostou okolo. Dále mohou i jednotlivé vrstvy kůže a podkoží přirůst k sobě, což způsobí tuhost a nepohyblivost jizvy.
Věděli jste, že občasná preventivní lymfodrenáž ve věku mezi 30 a 50 lety Vám může znatelně zlepšit kvalitu dalšího života?
Klienti, kteří dochází pravidelně na lymfodrenáže, pociťují svůj zdravotní stav jako velice uspokojivý. Mají nižší bolestivost kloubů dolních končetin, páteře a pánve. Mají nižší pravděpodobnost vzniku či progrese artrózy kolenních a kyčelních kloubů, což vede ke klidnějšímu spánku, při němž nejsou buzeni bolestí kloubů, a jejich fyzická kondice se zvýší v souladu s vyšší fyzickou aktivitou.
Klienti jsou schopni kvalitněji využívat svůj volný čas především aktivní formou v podobě turistiky, jízdy na kole apod. Při pravidelné lymfodrenáži dochází ke zlepšení biomechanických vlastností svalové tkáně, kloubů a kosterního aparátu.
Kontraindikace ošetření
Akutní chřipkové a angínové onemocnění, akutní neuropatie, akutní plicní edém, akutní trauma měkkých tkání, akutní tromboflebitida, akutní žilní onemocnění, cévní mozková příhoda, epilepsie, erysipel, horečnaté stavy, choroby jater, infekční onemocnění, maligní hypertenze, nejasné břišní potíže, nekompenzované kardiovaskulární onemocnění, otoky způsobené ledvinovým nebo srdečním onemocněním, osteosyntéza nebo kloubní náhrady v léčené oblasti, špatná funkce ledvin a štítné žlázy, akutní zhoubné onemocnění.